Brass Large Elbows - Unfinished - 1-1/8" x 1-3/16" - 3/8 IP x 3/8 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2179 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Diameter | 1.13" |
| Dimensions | L: 1.12" x W: 1.12" x H: 1.19" x DIA: 1.12" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923921794 |
| Catalog Description | Brass Large Elbows - Unfinished - 1-1/8" x 1-3/16" - 3/8 IP x 3/8 IP |
| Description | 1 1/8X 1 3/16 BR LGE ELBOW 3/8 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2179.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Large Elbows Unfinished 1-1/8" x 1-3/16" |