Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 1-1/4" x 3/4" - 1/8 IP Tapped
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2164 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 0.75" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923921640 |
| Catalog Description | Solid Brass Neck And Spindle - Unfinished - 1-1/4" x 3/4" - 1/8 IP Tapped |
| Description | BR NECK 1 1/4 X 3/4 1/8 IP UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2164.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Neck and Spindle Unfinished 1-1/4" x 3/4" 1/8 IP |