Toothwasher - 1/8 IP Slip - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1874 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 50000 |
| Case Length | 11.02" |
| Case Width | 11.02" |
| Case Height | 8.26" |
| Case Weight | 51.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5805 |
| Catalog Description | Toothwasher - 1/8 IP Slip - Nickel Finish |
| Description | 1/8 TOOTH WASHER NICKEL PLATED |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1874.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.011 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Toothwasher 1/8 IP Slip Nickel Finish |