Toothwasher - 1/8 IP Slip - Zinc Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-592 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923905923 |
| Case Quantity | 50000 |
| Case Length | 11.02" |
| Case Width | 11.02" |
| Case Height | 8.26" |
| Case Weight | 51.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5805 |
| Catalog Description | Toothwasher - 1/8 IP Slip - Zinc Plated Finish |
| Description | TOOTH WASHER 1/8 SLIP ZINC PLT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-592.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.011 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Toothwasher 1/8 IP Slip Zinc Plated |