Mogul to Mogul E39 - E39 Extender - 4KV - Porcelain - 2-3/8" Overall Extension - 2-1/4" Diameter - 1500W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1801 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 1500 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923918015 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 12.75" |
| Case Width | 12.75" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 32.75 |
| Case Cubic Ft. | 0.8467 |
| Catalog Description | Mogul to Mogul E39 - E39 Extender - 4KV - Porcelain - 2-3/8" Overall Extension - 2-1/4" Diameter - 1500W - 600V |
| Description | MOGUL TO MOGUL EXTENDER 4KV |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1801.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.656 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Mogul to Mogul E39 Extender 4KV Porcelain 2-3/8" Ext 1500W |