Leaf Brass Finial - 3-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1743 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Brass |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 3.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923917438 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Weight | 24 |
| Catalog Description | Leaf Brass Finial - 3-1/2" Height - 1/4-27 - Polished Brass Finish |
| Description | PF8028 LEAF BRASS FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1743.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Leaf Brass Finial 3-1/2" Height |