Pendant Cut Crystal Finial - 2-3/4" Height - 1/4-27
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1737 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Crystal |
| Finish | Prismatic / Bronze |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 2.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923917377 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 17.72" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 15.35" |
| Case Weight | 12.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.6733 |
| Catalog Description | Pendant Cut Crystal Finial - 2-3/4" Height - 1/4-27 |
| Description | PF8413 PENDALOG CUT CRYSTALFIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1737.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.12 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pendant Cut Crystal Finial 2-3/4" Height |