Deep Canopy Kit - Chrome Finish - 5" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1-3/4" Depth - Includes Hardware - 25lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1697 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Chrome |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Max Load | 25 |
| Extension | 1.75" |
| Diameter | 5" |
| Dimensions | L: 1.75" x W: 5" x H: 5" x DIA: 5" x E: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923916974 |
| Case Length | 14.38" |
| Case Width | 14.25" |
| Case Height | 6.5" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 0.7708 |
| Catalog Description | Deep Canopy Kit - Chrome Finish - 5" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1-3/4" Depth - Includes Hardware - 25lbs Max |
| Description | CHROME FIN CANOPY KIT 1 1/16" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1697.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.41 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Deep Canopy Kit Chrome Finish 5" D |