Plain Deep Fixture - Canopy Only - Chrome Finish - 5" Diameter - 11/16" Center Hole - 1-3/4" Depth
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-050 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Chrome |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Extension | 1.75" |
| Diameter | 5" |
| Dimensions | L: 1.75" x W: 5" x H: 5" x DIA: 5" x E: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900508 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Weight | 17.9 |
| Catalog Description | Plain Deep Fixture - Canopy Only - Chrome Finish - 5" Diameter - 11/16" Center Hole - 1-3/4" Depth |
| Description | CHR CANOPY ONLY 1 1/16" CH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-050.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.174 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plain Deep Fixture Canopy Chrome 5" D |