Brass Ball - 1-1/4" Diameter - 1/8 IP Tap - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1631 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 1.25" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923916318 |
| Catalog Description | Brass Ball - 1-1/4" Diameter - 1/8 IP Tap - Unfinished |
| Description | 1 1/4" BRASS BALL 1/8 IP UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1631.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Ball 1-1/4" D. Unfinished |