18W Vertical Screw Down Socket - 2-Pin Lamps - G24D-2 And GX24D-2 Base For: CF18DD And CF18DT - 75W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1547 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915472 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 13.75" |
| Case Width | 13.25" |
| Case Height | 12.5" |
| Case Weight | 18.63 |
| Case Cubic Ft. | 1.3179 |
| Catalog Description | 18W Vertical Screw Down Socket - 2-Pin Lamps - G24D-2 And GX24D-2 Base For: CF18DD And CF18DT - 75W - 600V |
| Description | PL SOCKET G24D-2 GX24D-2 2 PIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1547.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.0382592 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18W Vertical Screw Down Socket 2-Pin Lamps G24D-2 and GX24D-2 |