Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 1-1/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-154 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4016.93.5050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Rubber |
| Finish | White |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923901543 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 9.06" |
| Case Width | 8.66" |
| Case Height | 14.37" |
| Case Cubic Ft. | 0.6525 |
| Catalog Description | Rubber Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 1-1/4" Diameter |
| Description | 1/8 X 1 1/4" WHITE RUBBER WASH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-154.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rubber Washer 1/8 IP White 1-1/4" |