18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip with 2" Slit 100 Ctn. 20 Ft.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1536 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923915366 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Cubic Ft. | 1.2865 |
| Catalog Description | 18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip with 2" Slit 100 Ctn. 20 Ft. |
| Description | 20' BLACK CORD SET SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1536.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.43 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/2 SPT-1-105C All Cord Sets Molded Plug Tinned Tips 3/4 |