18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip with 2" Slit 100 Ctn. 15 Ft.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1529 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wire Color | Brown |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915298 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 17.6" |
| Case Width | 12.6" |
| Case Height | 6.7" |
| Case Weight | 34.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8598 |
| Catalog Description | 18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip with 2" Slit 100 Ctn. 15 Ft. |
| Description | 15' BROWN CORD SET SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1529.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.34 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/2 SPT-1-105C All Cord Sets Molded Plug Tinned Tips 3/4 |