18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4in. Strip with 2in. Slit 36in. Hank - 200 Ctn 8 Ft.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1526 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Clear Gold |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915267 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Weight | 36 |
| Case Cubic Ft. | 1.1259 |
| Catalog Description | 18/2 SPT-1-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4in. Strip with 2in. Slit 36in. Hank - 200 Ctn 8 Ft. |
| Description | 8' CLEAR GOLD CORD SET SPT-1 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1526.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.18 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/2 SPT-1-105C Cord Sets 36" Hank 200 Ctn 8 Ft. |