Quick Connect Plug - Brown Finish - Polarized - 18/2-SPT-1 - 6A - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1521 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Voltage | 125 |
| Finish | Brown |
| NEMA Plug | 1-15P Polarized |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0035 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915212 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13" |
| Case Width | 9.25" |
| Case Height | 7" |
| Case Weight | 8.38 |
| Case Cubic Ft. | 0.4871 |
| Catalog Description | Quick Connect Plug - Brown Finish - Polarized - 18/2-SPT-1 - 6A - 125V |
| Description | BRN POLARIZED ACADEMY PLUG SPT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1521.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3 |
| Each Width In. | 4 |
| Each Height In. | 0.5 |
| Each Weight Lb. | 0.034510439 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Quick Connect Plug Brown Finish Polarized |