Steel Square Locknut - 3/8 IP - 1" Diameter - 1/8" Thick - Zinc Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1424 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 3/8 IP |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | L: 1" x W: 1" x H: 0.13" x DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923914246 |
| Case Quantity | 1800 |
| Case Weight | 41.1 |
| Catalog Description | Steel Square Locknut - 3/8 IP - 1" Diameter - 1/8" Thick - Zinc Plated Finish |
| Description | 3/8 IP SQUARE LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1424.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.032 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Square Locknut 3/8 IP 1" D |