3-Way (2 Circuit) Turn Knob Socket With Removable Knob - 1/8 IPS - Aluminum - Brite Gilt Finish - 250W - 250V - Uno Thread
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1410 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 250 |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brite Gilt |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | With |
| Switch Type | 3 Way |
| Terminal | Screw |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 2.75" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923914109 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 16.5" |
| Case Width | 20.5" |
| Case Height | 8" |
| Case Weight | 17.6 |
| Case Cubic Ft. | 1.566 |
| Catalog Description | 3-Way (2 Circuit) Turn Knob Socket With Removable Knob - 1/8 IPS - Aluminum - Brite Gilt Finish - 250W - 250V - Uno Thread |
| Description | 3WAY TURN KNOB SOCKET W/UNO TH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1410.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-Way Turn Knob Socket Aluminum Brite Gilt Finish Uno Thread |