Ball Finial - Burnished And Lacquered - 1-3/8" Height - 7/8" Diameter - 1/8 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-132 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 1.38" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901321 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 2.755" |
| Case Weight | 11.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1544 |
| Catalog Description | Ball Finial - Burnished And Lacquered - 1-3/8" Height - 7/8" Diameter - 1/8 IP |
| Description | 3/4" BRASS BALL FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-132.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.11 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Ball Finial Burnished and Lacquered 1-3/8" Height 7/8" Diameter |