Porcelain Wire Connector - High Heat - 300V - Small - Rated Up To 2 #18
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1311 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923913119 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 9.06" |
| Case Width | 5.51" |
| Case Height | 3.94" |
| Case Weight | 3.53 |
| Case Cubic Ft. | 0.1138 |
| Catalog Description | Porcelain Wire Connector - High Heat - 300V - Small - Rated Up To 2 #18 |
| Description | SMALL PORCELAIN WIRE NUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1311.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.004527415 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Porcelain Wire Connector High Heat 300V |