Light Bulb Cage - Brass Finish - 5-3/4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1310 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Iron |
| Finish | Brass Plated |
| Diameter | 3.75" |
| Dimensions | L: 3.75" x W: 3.75" x H: 5.25" x DIA: 3.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0556 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923913109 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 20" |
| Inner Width | 8.25" |
| Inner Height | 6" |
| Inner Weight | 2.06 |
| Inner Cubic Ft. | 0.5729 |
| Case UPC | 10045923913102 |
| Case Quantity | 60 |
| Case Length | 20.5" |
| Case Width | 16.5" |
| Case Height | 19" |
| Case Weight | 10.2 |
| Case Cubic Ft. | 3.7192 |
| Catalog Description | Light Bulb Cage - Brass Finish - 5-3/4" Height |
| Description | BRASS LIGHT BULB CAGE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1310.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6 |
| Each Width In. | 4 |
| Each Height In. | 4 |
| Each Weight Lb. | 0.171 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Light Bulb Cage Brass Finish 5-3/4" Height |