Clip On Shade - White Pleated Round - 3" Top - 4" Bottom - 4" Side
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1270 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | White |
| Shade Shape | Round |
| Decorative Design | Pleated |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923912709 |
| Case Quantity | 48 |
| Case Length | 17.5" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 13.5" |
| Case Weight | 8 |
| Case Cubic Ft. | 1.2305 |
| Catalog Description | Clip On Shade - White Pleated Round - 3" Top - 4" Bottom - 4" Side |
| Description | WHITE PLEATED CLIP-ON SHADE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1270.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.15 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Clip On Shade White Pleated Round |