Plastic Drip Candle Cover - White Plastic Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1505 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 2" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923915052 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 13.86" |
| Case Width | 10.71" |
| Case Height | 12.68" |
| Case Cubic Ft. | 1.0893 |
| Catalog Description | Plastic Drip Candle Cover - White Plastic Drip - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 2" Height |
| Description | 2" CAND. COVER WHITE/WHITE DRI |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1505.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Drip Candle Cover White Plastic Drip 13/16" Inside Di |