1/8 IP Solid Brass Nipple - Unfinished - 3/4" Length - 3/8" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1184 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7415.39.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.38" x H: 0.38" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911849 |
| Case Quantity | 4000 |
| Case Length | 11.02" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Weight | 41.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4198 |
| Catalog Description | 1/8 IP Solid Brass Nipple - Unfinished - 3/4" Length - 3/8" Wide |
| Description | 3/4" 1/8IP SOLID BRASS NIPPLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1184.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/8 IP Solid Brass Nipple Unfinished 3/4" Length |