1/8 IP Solid Brass Nipple - Unfinished - 4" Length - 3/8" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1195 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7415.39.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | L: 4" x W: 0.38" x H: 0.38" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923911955 |
| Case Quantity | 800 |
| Case Length | 11.42" |
| Case Width | 10.23" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Cubic Ft. | 0.5057 |
| Catalog Description | 1/8 IP Solid Brass Nipple - Unfinished - 4" Length - 3/8" Wide |
| Description | 4" 1/8IP SOLID BRASS NIPPLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1195.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/8 IP Solid Brass Nipple Unfinished 4" Length |