Rubber Washer - 1/8 IP Slip - Black Finish - 2" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1170 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 4016.93.5050 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Rubber |
| Finish | Black |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 2" |
| Dimensions | DIA: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923911702 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 15.75" |
| Case Width | 11.02" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Cubic Ft. | 1.1069 |
| Catalog Description | Rubber Washer - 1/8 IP Slip - Black Finish - 2" Diameter |
| Description | 2" 1/8 SLIP RUBBER WASHER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1170.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rubber Washer 1/8 IP Slip Black Finish 2" D |