Ribbed Canopy Hanger Kit - Black Finish - 5" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1 Yard 8 Gauge Chain - Includes Hardware - 25lbs Max
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1100 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.19.6010 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Black |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Max Load | 25 |
| Diameter | 5" |
| Dimensions | DIA: 5" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911009 |
| Case Quantity | 25 |
| Case Length | 14.13" |
| Case Width | 14.25" |
| Case Height | 6.63" |
| Case Weight | 23 |
| Case Cubic Ft. | 0.7726 |
| Catalog Description | Ribbed Canopy Hanger Kit - Black Finish - 5" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1 Yard 8 Gauge Chain - Includes Hardware - 25lbs Max |
| Description | CANOPY HANGER KIT BLACK |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1100.jpg |
| Includes | Hardware |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.873 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Ribbed Canopy Hanger Kit Black Finish 5" D |