Steel Round Head Slotted Machine Screw - 8/32 - 3" Length - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1032 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.15.8085 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel Plated |
| Screw Type | Slotted Machine Round Head |
| Thread | 8/32 Thread |
| Dimensions | L: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923910323 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 15.5 |
| Catalog Description | Steel Round Head Slotted Machine Screw - 8/32 - 3" Length - Nickel Plated Finish |
| Description | 3" NICKEL PLTD 8/32 RH SCREW |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1032.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.024 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Slotted Machine Screw 8/32 3" Nickel Plated Finish |