LED Rated - Add On Motion Sensor - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=86-500 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/86-500_Instructions_EnSpFr.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8543.70.4500 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 120 |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 5.12" x W: 2.62" x H: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.016 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923865005 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 19.67" |
| Case Width | 17.13" |
| Case Height | 13.19" |
| Case Weight | 26.8 |
| Case Cubic Ft. | 2.572 |
| Catalog Description | LED Rated - Add On Motion Sensor - White Finish |
| Description | LED RATED ADD ON MOTION SENSOR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 86-500.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.33 |
| Each Width In. | 2.95 |
| Each Height In. | 2.17 |
| Each Weight Lb. | 0.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | AC Only |
| For Use With | SF76-502 |
| For Use With | SF76-520 |
| For Use With | SF76-522 |
| For Use With | SF76-530 |
| For Use With | SF77-488 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | LED Rated Motion Sensor White Finish |