FS/2 Starter with condenser - 14, 15, 20W - 5-pack
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2760 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Country of Origin | China |
| Certifications | cULus |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 1.38" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0078 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 5 |
| Case UPC | 10045923827607 |
| Case Quantity | 25 |
| Case Length | 9" |
| Case Width | 6.25" |
| Case Height | 6.25" |
| Case Weight | 1.27 |
| Case Cubic Ft. | 0.2035 |
| Catalog Description | FS/2 Starter with condenser - 14, 15, 20W - 5-pack |
| Description | FS2 STARTER PACKED 5 TO BAG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2760.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4 |
| Each Width In. | 4.5 |
| Each Height In. | 0.75 |
| Each Weight Lb. | 0.045 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | FS/2 Starter with condenser 14 15 20W 5-pack |