GU24 Twin Socket Cluster - With Hickey - 12" Wire - 1/2" Nipple - 2-3/4" Height - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2490 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black / White |
| Dimensions | H: 2.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 16" |
| Case Width | 18" |
| Case Height | 12.25" |
| Case Weight | 33 |
| Case Cubic Ft. | 2.0417 |
| Catalog Description | GU24 Twin Socket Cluster - With Hickey - 12" Wire - 1/2" Nipple - 2-3/4" Height - 660W - 250V |
| Description | 2 LIGHT G24 SOCKET W/HICKEY |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2490.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.13 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GU24 Twin Socket Cluster with Hickey 12" Wire 1/2" Nipple 2-3 |