Recessed Contact Lampholder - R75/RX75 Base - Front Flange Mounting - 18" Wire - 1500W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2364 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 1500 |
| Wire Cord Length | 18" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923823647 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.8" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 7.9" |
| Case Weight | 20.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5559 |
| Catalog Description | Recessed Contact Lampholder - R75/RX75 Base - Front Flange Mounting - 18" Wire - 1500W - 600V |
| Description | RECESSED CONTACT LAMPHOLDER |
| Wire Length | 18" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2364.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Recessed Contact Lampholder R75/RX75 Base Front Flange Mounting |