Phenolic Twin Cluster - 1-3/8" x 1/8 IP Threaded Top Bracket - 12" AWM B/W Leads 105C - 1/2" Nipple - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2267 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black / White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923822678 |
| Inner Quantity | 10 |
| Case UPC | 10045923822671 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 30" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 25.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.9531 |
| Catalog Description | Phenolic Twin Cluster - 1-3/8" x 1/8 IP Threaded Top Bracket - 12" AWM B/W Leads 105C - 1/2" Nipple - 660W - 250V |
| Description | PHEN TWIN TOP BRKT SKT BUSHING |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2267.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.138 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Twin Cluster 12" Leads 660W 250V |