Phenolic Twin Cluster - Snap-On Top - 2-3/8" Top Bracket + Snap Only - 12" AWM Leads 105C - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2266 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923822661 |
| Inner Quantity | 10 |
| Case UPC | 10045923822664 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 20" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 29 |
| Case Cubic Ft. | 1.3021 |
| Catalog Description | Phenolic Twin Cluster - Snap-On Top - 2-3/8" Top Bracket + Snap Only - 12" AWM Leads 105C - 660W - 250V |
| Description | PHEN TWIN TOP BRT SKT SNAP ON |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2266.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.155 |
| Bracket | 2 3/8" Top Bracket + Snap |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Twin Cluster Snap-On Top 12" Leads 660W 250V |