Short Keyless Socket - 1/8 IPS - 4 Piece Stamped Solid Brass - Antique Brass Finish - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2219 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Brass |
| Finish | Antique Brass |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | With |
| Terminal | Screw |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 2.25" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923822190 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 15.83" |
| Case Width | 8.35" |
| Case Height | 6.18" |
| Case Weight | 24.87 |
| Case Cubic Ft. | 0.4727 |
| Catalog Description | Short Keyless Socket - 1/8 IPS - 4 Piece Stamped Solid Brass - Antique Brass Finish - 660W - 250V |
| Description | 4 PC SHORT KEYLESS SB REG ANT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.25 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Short Keyless Socket Antique Brass Finish 660W |