1/8 IP Cap Only - Phenolic - 1/2 Uno Thread - With Set Screw - For Push Thru With Plastic Bushing
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2201 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | Black |
| Set Screw | With |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923822015 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 8.35" |
| Case Width | 8.35" |
| Case Height | 8.35" |
| Case Weight | 5.02 |
| Case Cubic Ft. | 0.3369 |
| Catalog Description | 1/8 IP Cap Only - Phenolic - 1/2 Uno Thread - With Set Screw - For Push Thru With Plastic Bushing |
| Description | E26 PHENOLIC PUSH THRU 1/8 CAP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2201.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/8 IP Cap Only Phenolic 1/2 Uno Thread with Set Screw |