1/4 IP Cap Only - Phenolic - 1/2 Uno Thread - With Metal Bushing - Less Set Screw For Turn Knob And Pull Chain Sockets
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1267 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/4 IPS |
| Set Screw | Less |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812672 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 12.28" |
| Case Width | 9.53" |
| Case Height | 6.97" |
| Case Weight | 5.6584 |
| Case Cubic Ft. | 0.472 |
| Catalog Description | 1/4 IP Cap Only - Phenolic - 1/2 Uno Thread - With Metal Bushing - Less Set Screw For Turn Knob And Pull Chain Sockets |
| Description | PHEN CAP MET BUSH 1/4 IP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1267.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.057584 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/4 IP Cap Only Phenolic 1/2 Uno Thread with Metal Bushing |