Shell Only - Phenolic - For Full Uno Thread
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2200 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923822008 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 8.35" |
| Case Width | 8.35" |
| Case Height | 6.57" |
| Case Weight | 3.982 |
| Case Cubic Ft. | 0.2651 |
| Catalog Description | Shell Only - Phenolic - For Full Uno Thread |
| Description | E26 PHENOLIC SHELL W/FULL UNO |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2200.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04082 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Shell Only Phenolic For Full Uno Thread |