Flanged Steel Neck - 9/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2121 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel Plated |
| Center Hole Diameter | 0.563 |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923821216 |
| Case Quantity | 1000 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 9/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Nickel Plated Finish |
| Description | 1" X 1 3/8" SEAT X 13/16" TOP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2121.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 9/16" Hole Nickel Plated |