Bi-Pin Lampholder - Medium - T8 / T12 Bulbs - Screw Terminals - G13 Base With Screw And Nut - For Flush or Surface - 660W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2025 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | W: 1.50" x H: 2.50" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0016 |
| Case UPC | 10045923820257 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 14.38" |
| Case Width | 10.13" |
| Case Height | 6.63" |
| Case Cubic Ft. | 0.5589 |
| Catalog Description | Bi-Pin Lampholder - Medium - T8 / T12 Bulbs - Screw Terminals - G13 Base With Screw And Nut - For Flush or Surface - 660W - 600V |
| Description | MEDIUM BI PIN G13 BS. T8 & T12 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2025.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.5 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 0.75 |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bi-Pin Lampholder Medium T8 / T12 Bulbs Screw Terminals G13 B |