660 Watt - Plunger - Screw Mounting - T12
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2020 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 660 |
| Diameter | 1.63" |
| Dimensions | W: 1.50" x H: 2.25" x DIA: 1.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0034 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.13" |
| Case Width | 12.13" |
| Case Height | 9.38" |
| Case Weight | 27.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.7987 |
| Catalog Description | 660 Watt - Plunger - Screw Mounting - T12 |
| Description | PLUNGER R.S.800-1500MA T12-HO |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2020.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2.25 |
| Each Width In. | 1.75 |
| Each Height In. | 1.5 |
| Each Weight Lb. | 0.13 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 660 Watt Plunger Screw Mounting T12 |