1/4 IPS Stamped Solid Brass Caps With Set Screw - Polished Nickel
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1750 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Polished Nickel |
| Hickey | 1/4 IPS |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Set Screw | With |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923817509 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 14.65" |
| Case Width | 14.65" |
| Case Height | 7.56" |
| Case Weight | 59.25 |
| Case Cubic Ft. | 0.939 |
| Catalog Description | 1/4 IPS Stamped Solid Brass Caps With Set Screw - Polished Nickel |
| Description | POLISHED NICKEL 1/4IP STAMPED |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1750.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/4 IPS Brass Caps Set Screw Polished Nickel |