18W THRD ELECTRONIC BALLAST
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1713 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Dimensions | W: 1.50" x H: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923817134 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 10.71" |
| Case Width | 10.71" |
| Case Height | 10.71" |
| Case Weight | 14.3 |
| Case Cubic Ft. | 0.7109 |
| Catalog Description | 18W THRD ELECTRONIC BALLAST |
| Description | 18W THRD ELECTRONIC BALLAST |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1713.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Smooth Phenolic G24q-3 & GX24q-3 0.34A |