4-Pin Long Twin Tube Lampholder & Clips - Clear Plastic Horizontal Clip Panel Thickness .023 - .039 (0.58 -0.99) Max. Including paint 1 1/4"H x 1 5/8"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1606 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Plastic |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | W: 1.63" x H: 1.25" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923816069 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 9" |
| Case Width | 6.33" |
| Case Height | 4.63" |
| Case Weight | 2 |
| Case Cubic Ft. | 0.1526 |
| Catalog Description | 4-Pin Long Twin Tube Lampholder & Clips - Clear Plastic Horizontal Clip Panel Thickness .023 - .039 (0.58 -0.99) Max. Including paint 1 1/4"H x 1 5/8" |
| Description | 2G11 4-PIN PLASTIC LAMP CLIP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1606.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.005 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4-Pin Long Twin Tube Lampholder Clips Clear Plastic Horizontal |