2G11 Lamp Support Clips -Clear Vertical Clip UV Stable Polycarbonate Panel Thickness .023 - .039 (0.58 -0.99) Max. Including paint 1 1/8"H x 7/8"W
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1603 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Finish | Not Specified |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | W: 0.88" x H: 1.63" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923816038 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 8.63" |
| Case Width | 6.5" |
| Case Height | 4.25" |
| Case Weight | 2.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.138 |
| Catalog Description | 2G11 Lamp Support Clips -Clear Vertical Clip UV Stable Polycarbonate Panel Thickness .023 - .039 (0.58 -0.99) Max. Including paint 1 1/8"H x 7/8"W |
| Description | 2G11 VERTICAL LAMP CLIPS ONLY |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1603.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.002 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2G11 Lamp Support Clips -Clear Vertical Clip UV Stable Polycarbonate |