1 3/4" Phenolic Ocatagonal Socket With 2 Legs
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1553 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Material | Phenolic Plastic |
| Wire Cord Length | 40" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923815536 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12" |
| Case Width | 12" |
| Case Height | 10" |
| Case Weight | 20.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8333 |
| Catalog Description | 1 3/4" Phenolic Ocatagonal Socket With 2 Legs |
| Description | 1 3/4" PHEN OCT SKT W/ 2 LEGS |
| Wire Length | 40" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1 3/4" Phenolic Octagonal Socket 2 Legs |