POR SKT 9" LEADS 150 DEG
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1328 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Clip | Extends 3/8" from Socket |
| Wire Cord Length | 9" |
| Wire Color | Black / White |
| Extension | 0.38" |
| Diameter | 1.38" |
| Dimensions | L: 1.38" x W: 1.38" x H: 1.50" x DIA: 1.38" x E: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923813280 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 22.5" |
| Case Height | 5.75" |
| Case Weight | 27.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3851 |
| Catalog Description | POR SKT 9" LEADS 150 DEG |
| Description | POR SKT 9" LEADS 150 DEG |
| Wire Length | 9" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1328.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Screw Shell | CSSNP |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Keyless Porcelain Socket w/Snap-in Clip |