Twin Pull Chain Brite Gilt with End Ball - 14" 18/2 SPT-2 105C Clear Gold Wire 18 AWM 105C 7" Centers - 1/8 IP Top and 1/8 IP Bottom
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1268 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Steel |
| Finish | Brite Gilt |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP x 1/8 IP |
| Wire Cord Length | 14" |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812689 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 25.6" |
| Case Width | 15.74" |
| Case Height | 12.6" |
| Case Weight | 30.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.9381 |
| Catalog Description | Twin Pull Chain Brite Gilt with End Ball - 14" 18/2 SPT-2 105C Clear Gold Wire 18 AWM 105C 7" Centers - 1/8 IP Top and 1/8 IP Bottom |
| Description | BG S CLSTER W/PULL CHAIN SKT 1 |
| Wire Length | 14" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1268.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.57 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Twin Pull Chain Brite Gilt with End Ball |