3-Way Metal Rotary Switch, Metal Bushing, 2 Circuit, 4 Position(L-1, L-2, L1-2, Off). Rated: 6A-125V, 3A-250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1139 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.50.9065 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Finish | Nickel Plated |
| Bushing | 5/8" |
| Strip | 3/4" |
| Switch Type | 3 Way |
| Wire Cord Length | 6" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923811392 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 8.27" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 14 |
| Case Cubic Ft. | 0.3787 |
| Catalog Description | 3-Way Metal Rotary Switch, Metal Bushing, 2 Circuit, 4 Position(L-1, L-2, L1-2, Off). Rated: 6A-125V, 3A-250V |
| Description | NKL FIN 3 WAY ROTARY SW 5/8" S |
| Wire Length | 6" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1139.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Leads | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-Way Metal Rotary Switch Metal Bushing 2 Circuit 4 Position |