White Die Cast Ring for Threaded Socket - 1-1/2" Inner Diameter - 2" Outer Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1074 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Metal |
| Finish | White |
| Diameter | 2" |
| Dimensions | DIA: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923810746 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 12.28" |
| Case Width | 8.35" |
| Case Height | 5.98" |
| Case Weight | 11.22 |
| Case Cubic Ft. | 0.3548 |
| Catalog Description | White Die Cast Ring for Threaded Socket - 1-1/2" Inner Diameter - 2" Outer Diameter |
| Description | DIE CAST WHITE RING |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1074.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.0571 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | White Die Cast Ring for Threaded Socket 1-1/2" ID 2" OD |